Cztery pory roku

Jest to propozycja zajęć dla młodszych dzieci. Opiera się ona na jednym z czterech pakietów edukacyjnych przygotowanych na poszczególne pory roku. Celem zajęć jest pomoc w zrozumieniu istoty życia oraz przemian jakim ono podlega w ciągu kolejnych faz narodzin i zamierania.

Na szlaku prowadzącym przez Dolinę Sąspowską - najcenniejszy przyrodniczo fragment Ojcowskiego Parku Narodowego - dzieci dokonują szeregu prostych lecz samodzielnych obserwacji, prowadzonych w zabawowej formie z wykorzystaniem atrakcyjnych graficznie materiałów roboczych. Stwarzają one szansę budowania osobistych doświadczeń uczniów w odniesieniu do zjawisk lub istot których znaczenie i nazewnictwo jest przedmiotem interpretacji na lekcjach dotyczących środowiska.

Dodatkową atrakcją jest prowadzenie zajęć w formie biegu patrolowego. Uczy to podstaw orientacji w terenie, posługiwania się busolą oraz wprowadza lubiany przez dzieci element sportowej rywalizacji.

Przedmiot zajęć:

Środowisko społeczno-przyrodnicze: Budzenie zainteresowań przyrodniczych; rozpoznawanie najczęściej spotykanych gatunków roślin w poznanych środowiskach; kwiaty, owoce, liście jako cechy charakterystyczne tych gatunków roślin.

Biologia: Różnorodność, oraz zmienność form roślinnych występujących różnych środowiskach; rozpoznawanie wybranych gatunków flory krajowej; rozróżnianie pospolitych roślin po pokroju i liściach.


Czas trwania zajęć: 2 - 5 godz.

Wiek uczestników: klasy od 3 do 5 szkoły podstawowej.

Zamów zajęcia


Biuro Usług Turystycznych "Ojcowianin"
Ryszard Piotr Bosak, 32-047 Ojców 15
   tel./fax. 12 389-20-89  •  E-mail: butojcowianin@poczta.onet.pl
©2009 Wszelkie prawa zastrzeżone

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej